اطلاعیه مهم و فوری در خصوص معضل وجود سگ های ولگرد و یا بلاصاحب در سطح شهر فلاورجان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. اطلاعیه مهم و فوری در خصوص معضل وجود سگ های ولگرد و یا بلاصاحب در سطح شهر فلاورجان

*اطلاعیه*

بسمه تعالی

قابل توجه همشهریان عزیز

با سلام

بدینوسیله در خصوص معضل وجود سگ های ولگرد و یا بلاصاحب در سطح شهر به اطلاع می رساند:

۱.شهرداری بر حسب وظیفه و در حد توان و امکانات خود نسبت به جمع آوری(زنده گیری) و انتقال سگ ها به خارج شهر اقدام می نماید.

۲.هزینه زنده گیری و خصوصاً تحویل سگ ها به مراکز نگهداری و عقیم سازی(متمرکز در شهرستان و استان) بسیار بالا و قابل ملاحظه است.

۳.متاسفانه برخی از سگ ها متعلق به صاحبان دام و گله دارانی است که بعضاً در سطح شهر رها می گردند و این عامل باعث تشدید مشکل می شود لذا لازم است دامداران عزیز جداً از رهاسازی سگ ها خودداری نمایند.

۴.گر چه در فرهنگ اسلامی و آموزه های دینی، حمایت از حیوانات و رعایت حقوق آنها مورد تاکید واقع شده لیکن غذا دادن به سگ های ولگرد و بلاصاحب موجب ماندگاری بیشتر آنها در سطح محلات شهر می شود که شایسته است از این عمل خودداری شود.

۵.همشهریان گرامی بویژه بانوان و علی الخصوص کودکان و نوجوانان از نزدیک شدن بیش از حد به سگ اجتناب نموده و حتی الامکان به تنهایی و از مسیرهای بسیار خلوت، تاریک و فرعی که امکان وجود سگ می باشد تردد ننمایند.

۶.سگ گردانی در اماکن عمومی مانند بوستان‌ها، میادین، خیابان ها و …اقدامی بسیار ناپسند می باشد که مخل آسایش و آرامش عمومی است. و توسط مأمورین شهرداری اکیداً از آن ممانعت جلوگیری خواهد شد.

۷.در این خصوص حوادث تلخ بوقوع پیوسته در نقاط مختلف کشور نشانگر آن است که پدیده ازدیاد سگ های ولگرد و بلاصاحب؛ متأسفانه در سطح همه شهرها و روستاهای کشور وجود دارد که اتخاذ تدابیر و تصمیمات اساسی کلان کشوری همراه با ارائه تسهیلات لازم توسط مسئولین و دستگاه‌های مربوطه را می طلبد.

۸.بدیهی است در این راستا تعامل و همکاری مردم عزیز با عوامل شهرداری بسیار مؤثر بوده و می تواند به ایمن سازی محیط شهری کمک شایانی نماید.

📢 برای دریافت آخرین اخبار شهرداری فلاورجان با ما همراه باشید
https://eitaa.com/joinchat/2813853899Cac3f5d5507

🇮🇷 روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فلاورجان 🇮🇷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × 2 =

فهرست