بهره برداری از 6782 پروژه دهیاری ها و شهرداری ها طی هفته دولت

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعاریف
  4. chevron_right
  5. بهره برداری از 6782 پروژه دهیاری ها و شهرداری ها طی هفته دولت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه ششم شهريورماه در مراسم بهره برداری همزمان 446 پروژه شهرداری ها و دهیاری های طی مراسمی در مشهد افزود: پشتوانه اصلی جمهوری اسلامی مردم هستند. مشکلات مردم در هر مرحله ای باید حل شود و تکریم ارباب رجوع از سیاستهای اصلی دولت است.

وی ادامه داد: مبنای امنیت، سیاست و اقتدار حکومت در کشور مردم هستند لذا نسبت به تامین حداقل شرایط زندگی آنها باید رسیدگی شود. پایه های انسجام، وحدت و هماهنگی نیز در مردم هستند. کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران به رغم وجود اقلیتها و اقوام مختلف از انسجام، وحدت و همدلی بالایی برخوردار است.

وزیر کشور گفت: در مقابل لطف مردم تکلیف داریم و باید موجبات رضایت آنها را فراهم کنیم. دولت نیز به موضوع حل مشکلات اقتصادی و اشتغال توجه خاصی دارد ولی رفع آنها نیازمند همراهی تمامی دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی است.

وی در ادامه، ایجاد سالانه یک میلیون شغل را نیازمند 775 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ذکر و بیان کرد: تامین این رقم در قالب بودجه عمومی دولت امکانپذیر نیست لذا باید با کمک مردم و بخش خصوصی محقق شود.

رحمانی فضلی بر لزوم ایجاد شرایط امن و پایدار برای سرمایه گذاری و همراهی دستگاههای مختلف در این زمینه تاکید و بیان کرد: همه مسئولان باید با همدلی و همکاری در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارند تا شرمنده مردم، امام و رهبری نشویم.

وی افزود: باید با مشارکت و همراهی مردم و کمک دولت در قالب بسترسازیها، رفع موانع تولید، اعطای تسهیلات و پشتیبانی از فعالیتهای تولیدی موضوع سرمایه گذاری و تولید را در کشور رونق بخشید.

بهره برداری پروژه های شهرداری ها و دهیاریهای خراسان رضوی

در ادامه اين مراسم446 پروژه شهرداریها و دهیاریهای استان خراسان رضوی همزمان با پنجمین روز هفته دولت طی مراسمی با حضور وزیر کشور و معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و استاندار خراسان رضوی در مشهد از طریق ارتباط ویدیو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.

برای این پروژه ها که روز دوشنبه در شهرستان های مختلف استان اجرا شده ان در مجموع 992 میلیارد ریال هزینه شده است.

محمد مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در این مراسم گفت: 128 مورد از این طرح ها با اعتبار 607 میلیارد ریال مربوط به شهرداریهای استان و 318 پروژه دیگر با اعتبار 320 میلیارد ریال در حوزه دهیاریهاست.

وي اضافه كرد: این طرح ها را شامل زیرسازی، آسفالت و نورپردازی معابر، پیاده روسازی، ساخت ایستگاههای آتش نشانی، سرویسهای بهداشتی، بوستان، زمین چمن مصنوعی، جایگاههای سی.ان.جی، مجموعه آبی، کشتارگاه، پارکینگ طبقاتی، مخازن آب، روشنایی معابر و سامانه های نظارت تصویری و اتوماسیون اداری برشمرد.

وی افزود: شهرداری کاشمر در خصوص طرحهای شهرداریها با رقم 148 میلیارد ریال بیشترین تعداد را از نظر اعتباری دارد.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: طی هفته دولت امسال هزار و 317 طرح در این استان با هزینه 14 هزار و 495 میلیارد ریال در حال بهره برداری است. تعداد این طرحها از نظر تعداد 14 درصد و از نظر هزینه 22 درصد نسبت به پارسال بیشتر است.

وی گفت: بیشترین حجم طرحهای دستگاههای اجرایی در حجم اعتبارات مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت با اعتباری بالغ بر سه هزار و 900 میلیارد ریال است. شهرستان مشهد نیز با چهار هزار و 730 میلیارد ریال بیشترین اعتبار را در بین شهرهای استان به خود اختصاص داده است.

مقدوری افزود: طی چهار سال فعالیت دولت یازدهم در مجموع هفت هزار و 797 پروژه عمرانی و اقتصادی در حوزه های مختلف در سطح این استان در مناسبتهای مختلف به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین دولت از محل اعتبارات سازمان دهیاریها و شهرداریها ازسال 92 تاکنون به شهرداریهای خراسان رضوی شش هزار و 640 میلیارد ریال پرداخت کرده که از این میزان سه هزار و 120 میلیارد ریال آن به مشهد اختصاص یافت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون تعداد اعضای شوراهای روستایی در خراسان رضوی هشت هزار و 140 نفر و تعداد دهیاران 2 هزار 353 نفر است.

در این مراسم با دستور وزیر کشور به صورت ویدیو کنفرانس پروژه های شهرداری کاشمر به نمایندگی از کل شهرداریها و دهیاری و سده خواف به نمایندگی از کل دهیاریهای استان بهره برداری شد.

طی هفته دولت امسال که با آغاز کار دولت دوازدهم همزمان شده هزار و 317 طرح در خراسان رضوی با هزینه 14 هزار و 495 میلیارد ریال در حال بهره برداری است.

به گفته استاندار خراسان رضوی شمار پروژه های مورد بهره برداری در استان طی هفته دولت از نظر تعداد 14 درصد و از نظر هزینه 30 درصد نسبت به پارسال بیشتر است. خراسان رضوی با جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفر دارای 28 شهرستان، 70 بخش و 164 دهستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × 5 =

فهرست